Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Gong i jego przejmujący dźwięk

Gong i jego przejmujący dźwięk

Wykorzystanie gongów 2

Zakaz używania gongów i dzwonków obowiązuje aż do święta Wielkiej Nocy. Jego znaczenie jest proste – wtedy to Jezus Chrystus zmartwychwstał i powrócił do żywych. Od tego momentu kościoły znów mogą korzystać z siły gongów i dzwonków, oznajmiając wiernym początek mszy, bądź moment podniesienie kielicha z Hostią.

Wykorzystywanie gongów ma miejsce nie tylko w kościele katolickim. Ze względu na podobieństwo jego dźwięku do odgłosu wydawanego przez uderzenie pioruna, wszystkie religie świata, które odkryły gongi od razu zaczęły z nich korzystać w trakcie swoich nabożeństw. Do dziś możemy je podziwiać zwłaszcza w religiach wschodu, w których to kontakt z sacrum jest bardzo ważny a gongi i różnego rodzaju dzwonki wykorzystywane są nagminnie. Wynika to również z faktu, iż korzystanie z gongów nie jest wcale takie trudne! Wystarczy uderzyć specjalnym narzędziem z miękką końcówką z odpowiednią siłą i pod odpowiednim kątem. Ponieważ dźwięk gongu się rozchodzi i trzeba odczekać, aż umilknie, to nie należy w niego uderzać non stop. Oznacza to, że osoba, która korzysta z gongu nie musi mieć aż tak silnych rąk. Wystarczy jedno uderzenie na około minutę, by wszyscy wierni odczuli jego moc.

Ze względu na te właściwości wszystkie religie świata, które poznały moc gongu wykorzystują go w swoich rytuałach. Ponieważ najbardziej pierwotnym uczuciem związanym z sacrum jest strach, a piorun jako taki raczej nie budzi niczyjej sympatii ani nie wzmacnia poczucia bezpieczeństwa, gongi od tysiącleci symbolizują dźwięk bóstwa, które chce przemówić.