Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Gong i jego przejmujący dźwięk

Gong i jego przejmujący dźwięk

Wykorzystanie gongów 3

Nieważne, czy to stepy Azjatyckie, szamańska jurta, australijska pustynia czy grecka świątynia wyroczni – w każdym z tym miejsc można usłyszeć przejmujący dźwięk gongu. Jest to jeden z podstawowych instrumentów używanych na całym świecie. Zbudowanie jego pierwotnej wersji nie jest trudne, wystarczy metalowa, okrągła płyta, w którą się uderza. Dodatkowo wyprofilowana wzmacnia i pogłębia wydawany dźwięk.

Gongi w kościele katolickim mają specjalną budowę. Nie posiadają kształtu talerza, ale raczej pokrywy. Dodatkowo bardzo często montuje się kilka gongów jednocześnie na jednej podstawie. Daje to efekt tzw. wodospadu. Uderzając po kolei w gongi od najmniejszego (najwyższego) do najwyższego przechodzimy od jednych dźwięków do drugich. W takim wypadku całe wrażenie narasta, a wierni mają wrażenie, jakby gong przemawiał wprost do ich serca. Jeżeli dodamy do tego budowę całej świątyni, czyli kopułę i ściany, które mają wzmacniać a nie wygłuszać dźwięk osiągniemy niezapomniany efekt, który dotrze do każdego uczestnika nabożeństwa.

Gongi kościelne są mosiężne. Metal ten jest stosunkowo odporny na uszkodzenia i zabrudzenia. Jednocześnie dźwięk, jaki można z niego uzyskać jest naprawdę najwyższej jakości. Dzięki wszystkim tym zabiegom w kościele katolickim mamy do czynienia z najwyższą jakością każdego nabożeństwa i niezapomnianymi przez wiernych wrażeniami. Trudno jest wyrzucić z pamięci tak przejmujący dźwięk, jaki można uzyskać za pomocą gongu.